Your search results

ZERAMEX XT

 Cerrahi

                       

 Bağlanma

 

 Protetik

ZERAMEX® Cerrahisi

Genel

İki parçalı, reversible yivli Zeramex XT implantı, Zeramex seramik implantlar ailesinin en yeni üyesidir.

İmplantlarZERAMEX® XT seramik implant 1,6 mm suprakrestal olarak (isteğe bağlı olarak 0,6 mm’ye kadar) yerleştirilir ve mükemmel protez esnekliği sunar. İmplant yivleri, yüksek primer stabilite sağlamak için geliştirilmiştir. İmplantın ucundaki kemik talaşları implantın yerleştirilmesini kolaylaştırır.

Üretim


ZERAMEX® XT seramik implant, sıcak izostatik presleme ile üretilen sert zirkonyum dioksit ATZ boşluklarından üretilmiştir. İmplantın dış ve iç geometrisinin son şekillendirilmesinden sonra ısıl işlem (sinterleme) veya son işlem gerçekleşmez. Bu sayede yüksek hassasiyet elde edilir ve malzemenin yapısında değişiklik olmaz. Ortaya çıkan ürünün yapım süreci karmaşık olduğu için yüksek tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir.Ortaya çıkan ürünün yapım süreci karmaşık olduğu için yüksek tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir.

Yüzey

ZERAFIL ™ yüzeyi, dental implantın net bir şekilde osseointegrasyonunu sağlayan mikro yapılı bir implant yüzeyidir. ZERAFIL ™ yüzeyli ZERAMEX® seramik implantların başarı oranı, sisteme bağlı olarak yüzde 96.7 ile 98.5 arasındadır ve optimum yüzey yapısı sayesinde osseointegrasyona kesinlik sağlar. Hidrofilik implant yüzeyi ZERAFIL ™ kumlanır ve asitlenir, böylece osteoblastlar doğrudan implanta doğru büyüyebilir ve implant yüzeyine sıkı bir şekilde yapışır.

ZERAMEX XT Bağlantısı
Çapraz şekilli dört retantif element, implant yerleştirilirken uygun tork iletimini sağlar ve kemikte oluşabilecek stresleri engeller.

Daha Fazla Hassasiyet İçin Dört Uç


Dört uçlu özel geometrisi ile abutmentın yüksek hassasiyette hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirilmesi ve konumlandırılması sağlanır.

Vicarbo Teknolojisi
Bağlantının kalbi VICARBO vidadır.
Çalışma prensibi implanttaki abutmentı sabitleyen vidaya benzer. Son derece sert olan seramik, yüksek rijitlikte karbon fiber parça ile birleştirilmiştir. Seramik basınç kuvvetlerini absorbe ederken VICARBO ® vidası germe kuvvetlerine karşı koyar.

Zeramex XT Protetik

Yumuşak Doku Yönetimi


ZERAMEX® iyileştirme başlığı, gingiva former ve geçici abutment, iyileşme aşamasından sonra periimplant yumuşak dokuda istenen şekli elde etmeye yardımcı olur.
İki farklı yükseklikte (3mm/4mm) gingivaformer bulunmaktadır. PEEK’ten yapılan geçici abutment, kişisel geçici restorasyon yapımında kullanılır.

Restorasyon – Standart

Metal içermeyen protez yelpazesi kapsamlıdır ve estetik ve işlevsellik açısından gereksinimleri karşılar. Zeramex XT implantı, çeşitli standart abutmentleri ile birlikte neredeyse her durum için idealdir. Standart abutmentler, farklı yükseklikleri ve açıları ile her üç platform için (SB / RB / WB) mevcuttur.

Zeramex XT implant sistemi aşağıdaki endikasyonlar için kullanılır:

• Bireysel diş restorasyonları

• Köprü restorasyonu

• Barlı sistemler

• Zermex Docklocs® abutmentlerle kombinasyon halinde hareketli protezler

• Teleskopik kronlar

Restorasyon – Adeziv sistemler


Monolitik kuronlar ve köprüler, çeşitli optimize edilmiş plastiklerden veya zirkonyum oksitten yapılabilir. Buna karşılık, tam seramik kuronlar ve köprüler, zirkonyum dioksit üzerine seramik ilavesi yapılarak üretilir.

Farklı Zerabase abutmentları ve dijital iş akışı, estetik açıdan ve % 100 metal içermeyen restorasyon için her durumda doğru abutmentı bulmayı mümkün kılar.

Zerabase X: Laboratuvar ve chairside için CADCAM alternatifidir.

Restorasyon – Dijital çözümler

Zeramex XT seramik implant, üç farklı platform (SB / RB / WB) sunar ve dijital bir iş akışı ve ayrı abutmentlar sayesinde özellikle anterior estetik restorasyonlar için uygundur.

• Tamamen kişiselleştirilmiş abutmentlar ve monolitik kronlar
• Exocad ve 3shape yazılımı ile uyumlu
• Hassas bir şekilde zirkonyum dioksitten yapılmış, denenmiş ve test edilmiş kalite

Zeramex XT implant bağlantıları ile özelleştirilmiş abutmentların ve monolitik kronların üretimine ek olarak, Zeramex'in dijital iş akışı size dijital verilerinizin işlenmesi için bir hizmet sunar.

• Custom abutmentlar
• Zerabase için kişiye özel zirkonyum kronlar (okluzal vidalı veya simante özellikte olan kronlar da dahil)
• İmplant üstü monolitik kronlar
• Glaze
• 3D modeler

Compare Listings