Your search results

Neden Zeramex

Neden Zeramex ?

Güç

Yeni nesil ZERAMEX® seramik implantlar, çok yüksek malzeme dayanımlarıyla kendilerini diğerlerinden ayırıyor.

İmplant ve abutment yüksek oranda sıkıştırılmış zirkonyum dioksit boşluklarından yapılmıştır ve güç, biyomekanik stabilite ve uyum doğruluğu için tüm gereksinimleri karşılar. ZERAMEX® seramik implantlar ayrıca korozyona dayanıklıdır ve elektrik veya ısı iletmez.

- Güçlü metal içermeyen bağlantı

Karbon fiber takviyeli VICARBO® vida kullanılarak yüksek mukavemetli, fit outran ve gerilimsiz bağlantı oluşturulur.

Bağlantının tasarımı, bakteri kolonizasyonunu en aza indirecek şekilde geliştirilmiştir.

- Yüksek performanslı karbon teknolojisi VICARBO

Yeni karbon seramik teknolojisi ile yüksek yapışma gücü elde edilir. Kor, karbon fiber takviyeli ® vidadır.

Muazzam izoelastik özellikleriyle ayırt edilirler: metal içermez, uzun dönemde implantlar için ISO1099 0  3'e göre biyouyumludur.
Elastisite modülü:> 160 GPa., Çekme dayanımı: 2.000 MPa. [82] (Karşılaştırma: Titanyum grade 5: Elastisite modülü: 114 GPa., Çekme dayanımı: 1.100 MPa. [83])

Estetik

-Titanyumdan daha beyaz

%100 metal içermeyen seramik implantlar, hem estetik açıdan hem fonksiyon açısından diş kökünün doğal modeline çok yaklaşıyor.

Biyouyumludurlar, korozyona uğramazlar ve elektrik, ısı iletmezler. Titanyum, çevre yumuşak dokuda birikebilen ve iltihaplanmaya neden olabilen titanyum iyonlarını serbest bırakabilir. [8] Yüzey bakterilerine maruz kaldığında titanyumun korozyon direnci de azalabilir. [13] Metal içermeyen implantlar kullanılarak bu etkiler tamamen ortadan kaldırılır.

- Doğal Estetik

Dişeti çekilmesi sonrası durum.

ZERAMEX® ile restorasyon (solda) Geleneksel titanyum implantla restorasyon (sağda)

• Karanlık alanlar yok
• İmplantın koyu renkli yansıması yok
• Metal görünümü yok

-Dişetlerinde optimum kan dolaşımı

Dişetinde, zirkonyum dioksit etrafındaki kan dolaşımı, doğal bir diş etrafındaki kan dolaşımı ile karşılaştırılabilirken, diş etinde titanyum etrafındaki kan dolaşımı önemli ölçüde düşüktür.

İmplant etrafındaki düşük plak birikimi, hasta için hijyeni kolaylaştırır ve dişetinde iltihaba yol açmaz.

Metal İçermez -Doğru seçim Metal İçermez

-Doğru seçimÇeşitli çalışmalar seramik implantların çok iyi osseointegrasyon ve uzun vadeli olumlu sonuçlarını göstermektedir.

Oliva'nın [9] vaka çalışması 5 yıllık başarılı verileri göstermektedir, Manzano [10] titanyum ve seramik implantlar arasında Kemik İmplant Teması (BIC) açısından önemli bir fark olmadığı sonucuna varmıştır. ZERAFIL ™ yüzeyinin çok iyi osseointegrasyonu ZERAMEX® sistemi ile belgelenmiştir ve yakl. % 98 rapor edildi. [4] Prof. A. Mombelli'nin araştırma grubu, üç yıl sonra herhangi bir peri-implantitis durumu tespit edemedi (ZERAMEX® T). [11]


Risk faktörlerini minmuma indirmek

Uzun süreli çalışmalar peri-implantitisin implant tedavisi için bir risk olduğunu göstermektedir. [3]

Peri-implantitis, tedavi edilmezse implantın kaybına neden olabilir. ZERAMEX®, peri-implantitisin belirli risk faktörlerini en aza indirmeye yardımcı olabilir:


Plak retansiyonu [15]: Seramiklerin düşük plak afinitesi [12] Korozyon [7], [13]: Seramiklerde korozyon olamaz

-Osseointegrasyon
Yüzey yapısı kumlama ve aşındırma ile optimize edilmiştir. Böylece osteoblastlar doğrudan implant üzerinde büyüyebilir ve implant yüzeyine sağlam bir yapışma sağlanabilir.

8 hafta sonra kesit görünümü: implantın ATZ seramiklerinde ZERAFIL ™ yüzeyi ile ikna edici osseointegrasyonu. Araştırma Grubu Prof. D. Buser, Bern Üniversitesi, İsviçre. [1]


-Kullanım kolaylığı

Pratikte, vida tutuculu, iki parçalı ZERAMEX® implantın çalışmak için kolay ve verimli bir seramik implant olduğu kanıtlanmıştır.

Titanyum implantlara benzer sistemlerle yerleştirilir. ZERAMEX® kendi alet kiti ile birlikte sunulmaktadır. Yerleştirme için özel bir transfer parçası ve protez için anahtar gereklidir.

Kolay abutment konumlandırma Abutmentın rotasyondan koruması ve konumlandırılması güvenli ve kolaydır. Yüksek mukavemetli zirkonyum dioksit abutment (ZrO2-ATZ-HIP) bulunur.

-Metal içermez & korozyona karşı dirençli
ZERAMEX® seramik implantlar size güvenilirlik sunar: Yüksek biyo-uyumluluk ve korozyon direnci sayesinde kullanılan zirkonyum dioksit seramiğin uzun vadede stabil kalmasını sağlar.

Ayrıca seramik implantlar ağız bakterileri veya diğer dental materyaller ile temastan etkilenmez. Bunun yanı sıra seramik implantların plağa tutunma kapasiteleri düşüktür. Zararlı plak, titanyum implantlara göre daha az yüzey tutunmasına sahiptir. Bu durum, implant çevresinde iltihaplanma riskini önemli ölçüde azaltır.

Compare Listings